O nas

Twój Kucharz

Studio Twój Kucharz to oryginalny i jedyny tego rodzaju projekt umożliwiający realizację spotkań kulinarnych w Krakowie. Naszymi atutami są: profesjonalne wyposażenie do gotowania (stacje do gotowania, profesjonalny sprzęt), komfortowe przestrzenie do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz nasze kilkuletnie doświadczenie w realizacji tego rodzaju spotkań. Dzięki temu możemy zrealizować różnego rodzaju aktywności dostosowane do Państwa potrzeb. Naszą ofertę przygotowaliśmy z myślą o różnych podmiotach: firmach i instytucjach, biurach podróży, producentach jedzenia i odbiorcach indywidualnych. Odpowiadamy na oczekiwania firm poszukujących nowych form integracji, szkoleń oraz aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu zespołów pracowniczych, podmiotów branży turystycznej poszukujących nowych atrakcji do swojej oferty jak i również indywidualnych miłośników gotowania – hobbystów, którzy chcą podnosić swoje umiejętności kulinarne.

Organizujemy imprezy o różnym charakterze: warsztaty kulinarne dla firm, kolacje degustacyjne, wydarzenia specjalne, kursy nowoczesnej i tradycyjnej kuchni polskiej oraz spotkania tematyczne związane z kuchniami świata i dietetyką. Zapraszamy do współpracy znanych szefów kuchni, promotorów kulinarnych, blogerów i specjalistów z zakresu zdrowego żywienia.

W naszej kuchni używamy produktów naturalnych, w większości organicznych i ekologicznych pochodzących głównie od małych, lokalnych producentów z Małopolski. Tworzymy z uczestnikami naszych warsztatów potrawy zgodnie z zasadami slow food, nie używając polepszaczy, proszków i produktów przetworzonych. Jesteśmy otwarci na kuchnie świata zabierając często w kulinarną podróż uczestników naszych warsztatów i kolacji daleko poza granice Polski – do Francji, Włoch, Hiszpanii, Indii, Wietnamu, Tajlandi i wielu innych zakątków świata.

Do potraw zawsze dobieramy specjalnie wyselekcjonowane wina naturalne i biodynamiczne, pochodzące od dobrze nam znanych i w większości niewielkich – rodzinnych polskich i europejskich producentów.

Zajęcia warsztatowe i spotkania odbywają się w dwóch lokalizacjach. Nasze możliwości lokalowe i organizacyjne pozwalają nam na realizację działań dla grup do 100 osób. Szef i prowadzący projekt Studio Twój Kucharz – Bartłomiej Płócienniak to specjalista z długoletnim doświadczeniem kulinarnym – Szef Kuchni, uczestnik popularnego Programu TOP CHEF, prowadzący w przeszłości wiele projektów restauracyjnych oraz aktywnie wspierający młodych kucharzy w rozwoju zawodowym. W swojej pracy jako osoba zarządzająca projektem współpracuje z doświadczoną kadrą trenerów i prowadzących. Są to specjaliści w swoich dziedzinach posiadający odpowiednie i długoletnie doświadczenie zawodowe zarówno ze świata kulinariów jak i prowadzenia zajęć z grupami firmowymi.

Nasza oferta poza wyżej opisanymi aktywnościami obejmuje również usługi specjalne: wynajem przestrzeni na potrzeby programów telewizyjnych i sesji fotograficznych, kolacje degustacyjne, imprezy okolicznościowe i Lotną Restaurację czyli możliwość realizacji wszelkiego rodzaju pokazów i spotkań z gotowaniem na żywo – praktycznie w każdym miejscu w Krakowie i wskazanych lokalizacjach w Polsce. Dodatkowo wspieramy inne podmioty restauracyjne realizując usługi profesjonalnego doradztwa dla gastronomii.

Szef studia

Bartłomiej Płócienniak
Szef Kuchni, Pomysłodawca i zarządzający projektem Twój Kucharz

Główny trener kulinarny prowadzący warsztaty i pokazy. Tajniki sztuki kulinarnej zgłębiał w Londynie, gdzie przez 5 lat pod okiem mistrzów gotował w restauracjach na Chelsea. Pracował m.in. w Blue Bird, French Pigs Ear czy Cat&Mutton. Uczestniczył również w akcjach awangardy kuchni londyńskiej (lotne restauracje), dzięki którym gotował w oryginalnych zakątkach tego miasta. Po powrocie do kraju gotował w znanych krakowskich restauracjach takich jak Wentzl, Skandale Royale, Mezze, Konfederacka czy Barka. Za najciekawsze kuchnie uważa francuską, śródziemnomorską i dalekowschodnią. Jednak to autorska kuchnia polska, w której wyraźnie widać wpływy wielokulturowości, z lokalnymi produktami sezonowymi, jest jego prawdziwą specjalnością.

Od 2014 tworzy i rozwija autorski projekt kulinarny Twój Kucharz. W 2015 był uczestnikiem popularnego programu w telewizji TVN – TOP CHEF.

Studio I

Studio Twój Kucharz to miejsce urządzone w stylu loft i zaprojektowane specjalnie do realizacji różnorodnych aktywności kulinarnych. W otwartej przestrzeni profesjonalna kuchnia mieszcząca komfortowo w czasie warsztatów do 35 osób. Przestrzeń jadalna oddzielona od kuchni barem dla 40 osób. Do dyspozycji nagłośnienie z bezprzewodowym systemem mikrofonów oraz dwa projektory z ekranami do prezentacji.

Studio II

Prezentujemy naszą nową przestrzeń warsztatową w studiu znajdującym się na oś zielonym 9 w nowej hucie niedaleko teatru ludowego. Studio zostało ulokowane w dużej, wysokiej, otwartej przestrzeni typu loft o powierzchni 200m2. Wejście do studia znajduję się na bocznej ścianie budynku idąc wzdłuż rampy po prawej stronie a samTCF HUB to miejsce gdzie na gorze można zagrać w piłkarzyki, bilard, darts, ping pong oraz skorzystać z baru (polecamy jako dodatkową aktywność po warsztatach) W naszej przestrzeni warsztatowej możemy realizować imprezy do 60 osób, sala jest oczywiście całkowicie konfigurowalna dzięki naszym mobilnym kuchniom. Adres przez nas wybrany na Studio nie jest przypadkowy bo dzięki oddaleniu od centrum i korków można się do nas dostać w szybkim czasie nawet w godzinach szczytu a jeśli dojazd byłby problemem to polecamy skorzystać z dodatkowego transportu i zaprzyjaźniona firma dowiezie jak i odwiezie na miejsce cały Wasz zespół.

Sprawdź dostępność

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani organizacją warsztatów kulinarnych lub innych aktywności w naszych przestrzeniach prosimy o zapoznanie się z kalendarzem dostępności, a następnie kontakt z nami w celu szczegółowego ustalenia formy i warunków realizacji współpracy.

Partnerzy