O nas

Twój Kucharz

Studio Twój Kucharz to oryginalne i jedyne tego rodzaju miejsce spotkań kulinarnych w Krakowie. Naszymi atutami są: otwarta kuchnia, profesjonalne wyposażenie do gotowania i komfortowa przestrzeń do prowadzenia warsztatów kulinarnych. Dzięki temu możemy zrealizować różnego rodzaju aktywności dostosowane do Państwa potrzeb. Naszą ofertę przygotowaliśmy z myślą o różnych podmiotach: firmach, biurach podróży, producentach jedzenia i odbiorcach indywidualnych. Odpowiadamy jednocześnie na oczekiwania firm poszukujących nowych form integracji, szkoleń oraz aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu w zespołach pracowniczych, branży turystycznej poszukującej do swojej oferty nowych elementów jak i miłośników gotowania – hobbystów, którzy chcą podnosić swoje indywidualne kwalifikacje kulinarne.

Organizujemy imprezy o różnym charakterze kulinarnym: warsztaty kulinarne dla firm, kolacje degustacyjne, wydarzenia specjalne, kursy nowoczesnej i tradycyjnej kuchni polskiej oraz spotkania tematyczne związane z kuchniami świata i dietetyką. Zapraszamy do współpracy znanych szefów kuchni, promotorów kulinarnych, blogerów i specjalistów z zakresu zdrowego żywienia.

W naszej kuchni używamy produktów naturalnych, w większości organicznych i ekologicznych pochodzących głównie od małych lokalnych producentów z Małopolski. Tworzymy z uczestnikami naszych warsztatów potrawy zgodnie z zasadami slow food, nie używając polepszaczy, proszków i produktów przetworzonych. Jesteśmy otwarci na kuchnie świata często „zabierając w kulinarną podróż” uczestników naszych warsztatów i kolacji daleko poza granice Polski – do Francji, Włoch, Hiszpanii, Indii, Wietnamu, Tajlandi i wielu innych.

Do potraw zawsze dobieramy specjalnie wyselekcjonowane wina naturalne i biodynamiczne, pochodzące od dobrze nam znanych i większości niewielkich – rodzinnych polskich i europejskich producentów.

Zajęcia warsztatowe i spotkania odbywają się w dwóch lokalizacjach. Nasze możliwości lokalowe i organizacyjne pozwalają nam na realizację działań nawet dla 100 osób. Szef i prowadzący Studio Bartłomiej Płócienniak to specjalista z długoletnim doświadczeniem kulinarnym – Szef Kuchni, uczestnik popularnego Programu TOP CHEF, prowadzący w przeszłości wiele projektów restauracyjnych oraz aktywnie wspierający młodych kucharzy w rozwoju zawodowym. W swojej pracy jako zarządzający Studia współpracuje z doświadczoną kadrą trenerów i prowadzących. Są to specjaliści w swoich dziedzinach posiadający odpowiednie i długoletnie doświadczenie zawodowe zarówno ze świata kulinariów jak i prowadzenia zajęć z grupami.

Nasza oferta poza wyżej opisanymi aktywnościami obejmuje również usługi specjalne: wynajem Studia na potrzeby programów telewizyjnych i sesji fotograficznych, kolacje degustacyjne, imprezy okolicznościowe i Lotną Restaurację czyli możliwość realizacji wszelkiego rodzaju pokazów i spotkań z gotowaniem na żywo – praktycznie w każdym miejscu w Krakowie i wskazanych lokalizacjach w Polsce. Dodatkowo wspieramy inne podmioty restauracyjne realizując usługi profesjonalnego doradztwa dla gastronomii.

Nasz zespół

Bartłomiej Płócienniak
Szef kuchni, pomysłodawca i założyciel projektu Twój Kucharz

Główny trener kulinarny prowadzący warsztaty i pokazy. Tajniki sztuki kulinarnej zgłębiał w Londynie, gdzie przez 5 lat pod okiem mistrzów gotował dla jednych z najznakomitszych restauracji na Chelsea. Pracował także m.in. w Blue Bird, French Pigs Ear czy Cat&Mutton. Uczestniczył również w akcjach awangardy kuchni londyńskiej (lotne restauracje), dzięki którym gotował w oryginalnych zakątkach tego miasta. Po powrocie do kraju gotował w znanych krakowskich restauracjach takich jak Wentzl, Skandale Royale, Mezze, Konfederacka czy Barka. Za najciekawsze kuchnie uważa francuską, śródziemnomorską i dalekowschodnią. Jednak to autorska kuchnia polska, w której wyraźnie widać wpływy wielokulturowości, z lokalnymi produktami sezonowymi, jest jego prawdziwą specjalnością.

Od 2014 tworzy i rozwija autorski projekt kulinarny „TWÓJ KUCHARZ” na krakowskim Zabłociu. W 2015 był uczestnikiem popularnego programu w telewizji TVN – TOP CHEF.

Jan Kowalski

Kuba Janicki

Studio I

Studio Twój Kucharz to miejsce urządzone w stylu loft i zaprojektowane specjalnie do realizacji różnorodnych aktywności kulinarnych. W otwartej przestrzeni profesjonalna kuchnia mieszcząca komfortowo w czasie warsztatów do 35 osób. Przestrzeń jadalna oddzielona od kuchni barem dla 40 osób. Do dyspozycji nagłośnienie z bezprzewodowym systemem mikrofonów oraz dwa projektory z ekranami do prezentacji.

Studio II

Dodatkowo przestrzeń projektu Twój Kucharz zlokalizowana w nowoczesnym biurowcu w centrum Krakowa i przeznaczona na specjalne okazje, duże imprezy warsztatowe, konferencje. Na otwartej Sali, posiadającej profesjonalne zaplecze jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenie dla 100 osób połączone z warsztatami kulinarnymi lub kolację degustacyjną z gotowaniem na żywo.

Sprawdź dostępność

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani organizacją warsztatów kulinarnych lub innych aktywności w naszych przestrzeniach prosimy o zapoznanie się z kalendarzem dostępności, a następnie kontakt z nami w celu szczegółowego ustalenia formy i warunków realizacji współpracy.

Partnerzy